BAĞTAŞI DERNEĞİ RESMİ WEB SİTESİ
Anasayfa İlimiz İlçemiz Köyümüz Derneğimiz Resim Galerisi Reklam Ver Videolar Ziyaretci Defteri İletişim
İLİMİZ
o DERNEĞİMİZ
o DERNEK TÜZÜK
o YÖNETİM KURULU
o ÜYE LİSTEMİZ
o ŞİİRLER & MANİLER
o AĞALARIMIZ
o BAŞKANIMIZIN MESAJI
o BASINDA DERNEĞİMİZ
BAĞTAŞI DERNEĞİ RESMİ WEB SİTESİ
BİZDEN HABERLER
SON VİDEO
GALERİDEN SEÇMELER
Kasaba İnsanlarımız
ANKET
Yönetici :..
wwww.bagtasi.com
DERNEĞİMİZ

               İstanbul'a göç eden ve burada yaşayan Bağtaşılılar’ın dernekleşme faaliyetleri sonuç vermiş ve 2001 yılında üyeleri arasında birlik ve beraberliği sağlamak, kültürel faaliyetlerde bulunmak,  çevre köylerle ilişkileri geliştirmek,  sosyal yardımlaşmayı sağlamak,  üyelerin sağlık, tedavi ve eğitim ihtiyaçlarına imkanlar ölçüsünde maddi yardım yapmak, yöremizin  gelenek-görenek ve kültürel değerlerini araştırmak, korumak, yaşatmak amacıyla dernek  kurulmuştur.

Özellikle nüfus sayımları ve büyük şehirlerden emekli olanların köye göçmesine yönelik çalışmalarla  Belediye gelirlerinin artmasına katkı da bulunulması, Bölgedeki sosyal ve kültürel işlevlerin idame ettirilmesi yönünde ki etkin faaliyetleri,  Yapılan düğünler, nişanlar ve bayramlaşma merasimleri ile ilgili düzenlemelerde bulunulması,  cenazelerle ilgili araç ve ihtiyaçların giderilmesi, morg alımı, ihtiyaç sahiplerine maddi yardım yapılması, okuyan öğrencilerine maddi imkanlar ve şerait ölçüsünde burs verilmesi gibi faaliyetler insanların derneğe olan olumlu bakışlarını zamanla bir kat daha artırmıştır.
Genel olarak dernekte yapılan çalışmalara ilaveten periyodik olarak her yıl düzenlenen Bayramlaşma merasimleri, Dostluk ve Dayanışma Geceleri, Kır gezileri ile  Takvim, saat vb promosyon malzemeleri,  Telefon ve adres fihristi yapılması, Düğün, nişan, toplantı ve cenaze gibi toplumsal konuların üyelere duyurulması vb hizmetlerde bulunulmaktadır. 
Köylülerimiz arasında birlik ve beraberliğe istinaden alınan şu anda da dernek için faal gösteren Esenler Atışalanı mezrasındaki dernek yerimizde bayramlaşma, düğün, sünnet, kına geceleri ve kurumsal toplantılarımızı bu yerimizde gerçekleştirmekteyiz. Ayrıca dernek adına bütün birikimleri kullanılarak alınan ve henüz bugüne müteakip değerlenmesine bırakılan Altınşehirdeki arsamız derneğimizin maddi anlamda en önemli finansman kaynağı olarak düşünülmektedir. İleriki dönemlerde derneğimizin maddi açıdan genişleyeceğini düşünürsek dernek yerimizin derneğe mal edileceğini ve arsanın da muhamman bedelle satılıp üzerine finans kaynaklarını kullanarak büyütüleceği aşikardır.
Genel olarak benzer çalışmaların yapıldığı derneklerde yaşanılan sürecin yaşanmaması ve üyelerinin ufuklarının daha geniş tutularak evrensel değerle sorunlara yaklaşılmasının sağlanması ve faaliyetlerin üye bazında hem şehricilik ile  değil evrensel konularda yapılması  derneğimize yeni bir bakış açısı ile çok daha farklı ivmeler kazandıracağı gibi  temel yaklaşımla hareket edilmektedir.
Şu anda Esenlerde bulunan irtibat noktası ile yanındaki Lokal ve www.bagtasi.com.tr web sitesi ile üyelerle iletişim sağlamaya çalışılan dernek Yönetim Kurulunda Başkan Davut AZMAN, Başkan Yardımcısı Gazi ASLAN, Sayman ve Muhasip Hasan KARADAĞ, İnsan Kaynakları Bekir KARADAĞ ve Mehmet COŞKUN, Yönetim Kurulu Üyeleri Alaattin BALTA ve Hikmet ÖZCAN görev yapmaktadır.
Derneğin hepimizin ortak kuruluşu olduğu yaklaşımı ile  üye olsun olmasın herkesin dernek çatısı altında toplanarak değerlerimize yeni değerler katmak için çalışması ve sahiplenmesi ben Bağtaşılıyım veya Gibisliyim diyen herkesin temel amacı olmalıdır.

 

BAĞTAŞI DERNEĞİ RESMİ WEB SİTESİ
ÜYE GİRİŞ
Kull. Adı
Şifre
 
Üye Ol    -   Şifremi Unuttum
HAVA DURUMU
GÜNLÜK GAZETELER
LÜTFEN BİR GAZETE SEÇİNİZ.
FAYDALI LİNKLER
8 VALİLİKLER (70)
8 BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE (18)
8 HAVA YOLU (5)
8 BANKALAR (36)
8 FAYDALI LİNKLER (20)
8 DOST SİTELER (6)
8 GAZETELER (45)
DÖVİZ KURU
SİTE SAYAÇ
Sayac
Bugün 166
Toplam 866736
Üye Sayısı 129
Bugün Üye Olan 0
BAĞTAŞI DERNEĞİ RESMİ WEB SİTESİ
Copright © 2009 BAĞTAŞI DERNEĞİ Tüm Hakları Saklıdır.